7 Şubat 2012 Salı

BURÇLARA GÖRE NEREDE YAŞAMALI??

KOÇ: Aktivitenin yüksek olduğu, sıcak iklime sahip şehirler Koç burçları için uygun. Yaşayacakları bölgede açık hava sporları yapacakları yerler olması önemli.(doğru söylüyo ben bungee jumping yapmadan ölmek istemiyorum mesela :)
Nevşehir ve Eskişehir’de yaşamayı deneyebilirler. Havada nem oranı yüksek olan yerlerde hastalanabilirler, Antalya örneğin. Yurtdışı için İrlanda, Şili, Kenya, Malezya, Singapur,Yunanistan ve Meksika uygundur.

BOĞA: Boğalar yerleşik yaşamı sever ve değişiklikten fazla hoşlanmaz. Yer değiştirme kararını iyi düşünerek vermeliler. Bitki örtüsü ve suyun bol olduğu ılıman iklimdeki nemli şehirler onlar için uygundur. Çanakkale, Balıkesir veya Antalya gibi. Yurtdışıseyahatleri için de Arjantin, Güney Afrika ve soğuk olsa bile Norveç ile Japonya.

İKİZLER: Metropol insanları İkizler, sıkıcı olmayan şehirleri tercih etmeli. İstanbul örneğin bir Terazi burcu şehri olmasına rağmen Ay’ı İkizler burcunda olduğundan İkizler ruhuna hitap eder. İzlanda, Mısır, Norveç, İtalya, Brezilya ve Finlandiya seyahatlerinden haz duyabilirler. Gün içindeki küçük turlara katılmak, başka insanlarla tanışmak ve bilgi edinmek temel aktiviteleridir.

YENGEÇ: Yengeçler kendilerini nerede güvende hissederlerse aslında orada mutludur. Yaşadıkları yerleri radikal kararla pek değiştirmezler.
Uyum ve öğrenme yetenekleri vardır. İçgüdüsel olarak nemli ve sulu alanlarda, yerel olarak geleneklerine, inançlarına yakın olan insanların yoğunlukta olduğu şehir ve bölgelerde mutlu olurlar.
Doğu illerini sevebilirler. Bahama Adaları, Filipinler, Romanya ve özellikle Amerika onları mutlu hissettirecek ülkeler. Yerel yemekleri öğrenmek, tekne turu deniz aktiviteleri uygundur.

ASLAN: Aslanlar sosyal yaşamı ve aktivitesiyüksek olan, lüks ve konforlu yerleri tercih etmeliler. Yüksek nemli yerler sağlıklarınıolumsuz etkiler Antalya gibi. Doğu illerinde özellikle iş açısından parlama şansları yüksektir.
Adana, Diyarbakır, Malatya gibi. Hollanda,İngiltere(buraya da daldım çünkü yükslenim eveet ben ingiltereye gitmeyi çok istiyorum ;), İsviçre, İtalya ve Almanya tatil açısından mutlu eder. Sinema, tiyatro ve animasyonlar genel aktiviteleridir. Birçok Aslan oyunculukyeteneğini tatil sırasında rahatça açığa çıkarır.

BAŞAK: Başak burçları değer yargılarına çok önem verir. Bu yüzden marjinal kültürlerin bulunduğu yerlerde kendilerini mutsuz hissederler. Birçok Başak aslında doğduğu yerden daha uzak yerlerde yaşamak ister. Özellikle kültür ve değer yargılarına sahip insan yoğunluğuna coğrafyadan ve iklimden daha çok dikkat etmeleri gerekir.
İtalya ve Fransa hariç tüm Avrupa ülkeleri tatil veya seyahat için çok uygundur. Özellikle İngiltere’de mutlu hissedebilirler. Birçok Başak araştırma yapmayı tercih etse de onları en çok mutlu edebilecek aktivite aslında doğa düzenlemeleri ile ilgili olabilir.


TERAZİ: Terazi burçları için coğrafyadan çok orada yaşayan insanlar önceliklidir. Anlaşabileceği, yaşamın güzelliklerini paylaşabileceği ve yalnız kalmayacağı metropoller
Terazi’yi mutlu eder.
İstanbul Terazi burçları için gene Terazi burcu olan bir şehirdir. Çin, Malezya, Rusya ve özellikle Singapur’da akla gelebilecek her türlüaktiviteyi mutlulukla gerçekleştirebilirler.

AKREP: Derin bilginin ve dedektiflerin burcu Akrepler, ilginç neresi varsa sevebilirler. Doğayı ve insanları yakından tanıdıkları için korkmadan her yerde yaşama şansına sahipler, özellikleTürkiye’nin her şehri uygundur.
Denizin ya da bir su havzasının olmadığı bir yerde mutlu olamazlar. Güney Afrika, Hindistan,Macaristan, Avusturya ve Japonya ilgilerini çekebilir.


YAY: Özgür insanlar olan Yaylara karavan ya da teknedeyaşamalarını önerebiliriz. Sıcak, yüksek binalarla dolmamış ve yeşil alanı bol minik şehirler önerilebilir. Adalara bayılırlar. Çoğu aslında yurtdışında yaşamayı tercih edebilir.
Avustralya, Finlandiya, Amerika, İsveç ve Peru ruhlarına hitap eder. Yaylar yurtdışında her aktiviteye katılır ve dolu dolu dönerler. Tabii dönmek isterlerse.

OĞLAK: Doğanın vahşi yanını seven, dağcı ve trekking tutkunuOğlaklar için evlerinden dağ manzaralı şehirler çok uygundur. Birçok Oğlak araziden taş yada fosil toplamayı, toprakla ilgiligizemleri çözmeyi çok sever.
Venezüella, Romanya, Avustralya, Yeni Zelanda ya da el değmemiş doğası, yürüyüş yolları olan dağlık ülkeler uygundur.

KOVA: Sıradışı, orijinal veya bilimsel anlamdaçekiciliği olan yerler Kovalar için uygundur. Bilime, kültür farklılıklarına, özgürlüğe ve hoşgörüye sahip, insancıl olan her yerde rahatlıklayaşayabilirler.
İzmir ya da Çanakkale Kovalar için çok uygundur. Dünyaüzerinde Amerika, İsviçre, Norveç, sveç ve Avustralya’yı önerebiliriz.

BALIK: İyimser oldukları için her yere uyum sağlayabilirler ama su kenarı olmazsa olmazlarıdır. Metropoller onları mutlu etmez çünkü metropollerde fazlaca bulunan bencillik morallerini bozar. Çoğu emekliliğinde balıkçılık yapma, bir tekneyle dünyayı  dolaşma hayali kurar.
İzmir, Çanakkale gibi kıyı kentlerini önermek mümkün. Amerika ve Avustralya başta olmak üzere, Tibet, Hindistan ve Sharm El-Sheikh tatil için çok uygun. Dalış, bilimsel ve kültürel turlar ilerahatlatıcı spa ya da masaj seansları Balıkları deşarj eder.

                                                

2 yorum:

  1. nedense benim istedigim yerleri yazmis hep,babama bunu okutmaliyim :D

    YanıtlaSil
  2. hahah okut okut yapım gereği benim suçum değil dersin :))

    YanıtlaSil