11 Ocak 2016 Pazartesi

YENİ BAŞLANGIÇ: ELMA TATLISI :)

 MERHABA 

bugün ani bir kararla tekrar bloguma yazı yazmaya başlıyorum sevgili okuyucu :) cok uzun zaman oldu farkındayım çokça özlediğimi de fark ettim  buraya yazmayı. 
fark etmemin asıl nedeni yine  yeniden bozulan sarj kablom :) telefonum kapanınca mecburen aldım elime bilgisayarımı onuda özlemişim velhasıl..
batım bloga ahhh dedim başlıyım  yeniden yazmaya ne yazayım derken bu aksam kı yaptığım tatlıyla bismillah diyorum o zaman :D
ELMA TATLISI 
MALZEMELER 
6 Adet elma 
24 adet küp şeker
1 tane karanfil
gıda boyası 
1.5 bardak su 
YAPILIŞI 
Elmaların kabuklarını soyup içlerini oyuyoruz. Tencereye yerleştirip içlerine 4 er adet şekeri ekleyip gıda boyasıyla renklendirdiğimiz 1.5 bardak suyu üzerlerine gezdirerek döküyoruz.
elmalar yumuşayıp iyice pisince tencerenin kapağını açıp suyu buharlaştırıyoruz. ama hepsini değil 3-5 kaşık su kalsın süsleme için zaten reçelimsi bir kıvamı olacak suyun. pişen elmaları servis tabağına  alıp soğumasını bekliyoruz ve soğuduktan sonra içlerine iri kırılmış cevizlerle doldurup üzerini krem şantiyle süslüyoruz. birde kiraz koydum ben :) 
arzu ederseniz kaymakla da servis edebilirsiniz. benim kaymağım olmadığı için birde krem şantiyi daha çok sevdiğim için krem şantiyi tercih ettim :)

YAPANLARA AFİYET ŞEKER OLSUN EFENDİM :)

İYİ GECELER  

TEKRAR GÖRÜŞMEK ÜZERE 

AYRINTILAR SNAPCHATTE *****
KULLANICI ADI : beyzazembil 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder